تاریخچه

تاریخچه شركت داروسازی آریا

در آبان ماه سال 1337 مرحوم اقای دکتر سید محمد گرامی پروانه لابراتوری به نام گرامی را از وزارت بهداری اخذ کرد و این سرآغاز ایجاد این شرکت بود که بعد از آن در سال 1361 با تغییر ترکیب اعضا به شرکت ژنریک فارما تغییر نام پیدا کرد که در آن زمان مرحوم آقای دکتر حسن حسینی مدنی سمت ریاست هیات مدیره و مدیر عاملی را عهده دار بود و بعد از گذشت سه سال در سال 1364 ایشان از شرکت خارج و سهام ایشان به گروه دکنر بیات واگذار شد و با ترکیب جدید نام شرکت به شرمت داروسازی آریا تغییر یافت، که آقای دکنر منوچهر بیات در راس این گروه جدید قرار داشت.

در طی سالها داروسازی آریا تحولات بسیاری داشته از قبیل نقل مکان از خیابان مهدیه تهران به کیلومتر 17 اتوبان تهران کرج و تبدیل شدن به یک کارخانه داروسازی با تلاش و همت تمام گروه آریا ...

شرکت آریا به منظور تولید داروهای انسانی با کیفیت و کمیت مناسب با استانداردهای ملی و جهانی و عرضه محصولات ساخته شده با قیمتهای قابل رقابت در بازارهای داخلی و جهانی جلب رضایت مشتربان و تامین بخشی از نیازهای داروئی کشور در حال فعالیت است.

شرکت آریا در حال حاضر دارای پروانه فعال جهت ارائه قرص و کپسول را در دسته داروهای درمانی ، ضد درد، ضد التهاب، گوارش، قلب و عروق، اعصاب، ضد حساسیت، ضد دیابت آنتی بیوتیک و مکمل های غذایی را دارد.

نشان شرکت آریا یک بز کوهی بالدار با حرکت رو به بالا و جلو است، نمادی به یاد مانده از دوره هخامنشی که در خود قدرت و شور و هیجان بهار را نشان می دهد و در دوره خود تجسمی از نزول باران و برکت بوده ...