تاریخچه

تاریخچه شركت داروسازی آریا

در آبان ماه سال ۱۳۳۷ آقای دکتر سید محمد گرامی پروانه لابراتوار داروسازی گرامی را از وزارت بهداری اخذ نمود و این سرآغاز ایجاد این شرکت بود. سپس در سال ۱۳۶۱ با تغییر ترکیب اعضا شرکت به " شرکت ژنریک فارما" تغییر نام پیدا کرد که در آن زمان آقای دکتر حسن حسینی مدنی سمت ریاست هیات مدیره و مدیرعاملی را عهده دار بودند. بعد از گذشت سه سال در سال ۱۳۶۴ آقای دکتر مدنی از شرکت خارج و سهام ایشان به گروه دکتر بیات واگذار گردید و با ترکیب جدید نام شرکت به "شرکت داروسازی آریا" تغییر نام یافت و با گذشت یک سال، محل شرکت داروسازی آریا از تهران، خیابان مهدیه به محل فعلی کیلومتر ۱۷ اتوبان تهران-کرج انتقال یافت و با تلاش فراوان به یک کارخانه داروسازی با مشخصات جدید تبدیل شد.


با انتخاب نام جدید شرکت "شرکت داروسازی آریا"، گروه جدید در صدد برگزیدن آرم قابل قبولی برای شرکت شدند. در نتیجه پس از بررسی های متعدد آرم شرکت نقش ظریف یک بز کوهی بالدار با حرکت رو به بالا و جلو گردید که در دوره هخامنشی تجسمی از باران و رویش و برکت و محافظت بوده است.

همان طور که از نشان شرکت مشخص می باشد، از مهمترین اهداف شرکت داروسازی آریا، حفاظت از مردم جامعه در برابر بیماری های مختلف با استفاده از داروهای تولیدی می باشد.

شرکت داروسازی آریا در حال حاضر، بیش از ۸۰ محصول دارویی به شکل قرص و کپسول، در دسته های درمانی: ضد درد و التهاب، گوارش، قلب و عروق، اعصاب، ضد حساسیت، ضد دیابت، آنتی بیوتیک و مکمل های غذایی را بر اساس استانداردهای ملی جهانی به بازار عرضه می نماید.